Ti se na základě loňského rozhodnutí, že kvůli podjatosti nesmí rekonstrukci hradeckého Velkého náměstí řešit hradecký úřad, rozhodli v další velké obnově „udat" sami sebe na ministerstvu s vidinou případného nezmaření mnohamilionové investice do křižovatky Mileta.

„Je pravdou, že v případě Milety jsme naše rozhodovací pravomoci nechali ještě prozkoumat našemu nadřízenému orgánu, tedy Ministerstvu pro místní rozvoj," informovala Deník tisková mluvčí hejtmanství Martina Götzová s dodatkem, že Krajský úřad Královéhradeckého kraje obdržel v závěru loňského roku z hradeckého magistrátu spisový materiál týkající se odvolání účastníka řízení proti územnímu rozhodnutí o umístění stavby křižovatka Mileta.

Z obsahu materiálu vyplynulo, že jeho součástí je i Plánovací smlouva, podle které je jedním z budoucích investorů této stavby i Královéhradecký kraj. „Z této skutečnosti vyplynulo, že náš úřad by v odvolacím řízení rozhodoval o záměru, na kterém má sám zájem a mohly by vzniknout pochyby o jeho nestrannosti," uvedla krajská mluvčí.

Kdy Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodne, zatím není zřejmé. „Všechny dokumenty jsme již odeslali a vyčkáváme na rozhodnutí. Snad padne co nejdříve," dodala Martina Götzová.