„Studenti se naučí pracovat na drobnějších floristických pracích, jako například vázaní květin, nebo se učí i vytvořit velké prostorové objekty nebo dekorace do vlasů,“ říká o postupu ve výuce učitelka Radka Jedličková.

Škola je známá také mimo region a její kytice obletěly skoro celou republiku i kus světa. „Několikrát jsme vázali i kytice na slavnostní akce. Hradec Králové je velké město, a proto sem jezdí i mnoho návštěv. Květinu z našich rukou měla třeba paní Livia Klausová, nebo francouzský velvyslanec a mnoho dalších známých osobností,“ pokračuje s výčtem úspěchů svých studentů Radka Jedličková.

Je až překvapivé, že i takové kytice pro návštěvy dělají studenti. „Učitel jim to ukáže, ale naučit a udělat to musí student, on se tím jednou chce živit, tak to přeci musí umět,“ dodává učitelka.

Studenti floristické školy také připravili pódium pro sobotní Mediální ples, tím jejich víkendová práce ale zdaleka nekončí. V sobotu totiž ještě pořádají Den otevřených dveří. „Zájemci o studium mohou přijít kdykoliv mezi 10. a 16. hodinou a přiblížíme jim celý náš vzdělávací systém,“ dodává ředitel školy Milan Jedlička.

ČTĚTE TAKÉ:
Aranžérky vázaly květinu i pro Gotta
Při dnu otevřených dveří se dozvíte vše o floristické škole