„Akce se ve všech ohledech vydařila, přálo nám i počasí," hodnotil akci, již pořádá Královéhradecký klub přátel parních strojů, jednatel Jiří Stránský, který si však posteskl, že vystavovatelé, kterých se v Hradci sešlo na šest desítek, nemají své následovníky. „To je velká tragédie. Opatrovatelé a konstruktéři těchto nádherných strojů bohužel vymírají. Letos nás bohužel také opustil nestor a bývalý šéfkonstruktér JAWY Vlastimil Bezouška, který sem jezdil s malým parním válcem," dodal Jiří Stránský jehož ze smutku vyvedl pohled na okolí, kde stroje udivovaly hlavně malé děti.

Kus historie

„Je to tu krásné. Hlavně se mi líbilo, když jsem mohl stříkat vodu na projíždějící parník," řekl sedmiletý Lukáš, který se nemohl odtrhnout od hasičské hadice.

Atmosféru přehlídky dokreslily nejen parní hasičské stříkačky, auta a motocykly, ale také dámy a pánové v historických kostýmech. Všichni pak svorně obdivovali dvě ze stříkaček, které se zapsaly do české historie. V roce 1881 se totiž zúčastnily hašení Národního divadla. „Už teď se těšíme a chystáme na další ročník. Snad nám opět vyjde počasí a nedojde uhlí z OKD," dodal s úsměvem Stránský.