Labyrint lan však letos nabídne také spoustu novinek v podobě adrenalinových sportů, ale i výjimečných výstav.

„V minulých ročnících se lidé na lanovce přes jezírko svezli, nyní je budou muset vlastními silami překonat,“ uvedl jednu z inovací koordinátor akce David Petr. Úplně poprvé půjde v parku vyzkoušet skákací boty nebo takzvaný slackline. „Slackline nebo také zkráceně slack je balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body, například mezi stromy,“ objasnil jeden ze sportů David Petr.

K vidění bude také netradiční sport Dogfrisbee. Při něm se za létajícím talířem pouští především psi navigovaní svými pány.

Nebudou chybět ani již tradiční ukázky hradeckých karatistů, kteří se mohou pyšnit tituly mistrů republiky a vicemistrů světa. Své umění předvedou i tanečníci Capoeiry a „kouzelníci“ ve Footbagu.

O hudební doprovod se postará DJ Fun. Stánky v parku nabídnou občerstvení a poprvé bude možné zhlédnout výstavu graffiti. Zajímavé kousky nebude problém koupit.

Labyrint lan startuje v sobotu v 10 hodin a končí v 18 hodin. V neděli se pak překážky otevřou opět v 10 hodin a konec je plánován na 16. hodinu.