Jen jedna výjimka?

Podle našeho malého průzkumu ve městě se herny novému nařízení přizpůsobily a neměly by mít tedy větší problémy. Ale zaznamenali jsme přece jen jednu výjimku – na Benešově třídě ještě ve středu do ulice z jedné heren zářily reklamy. Pokud by vyhlášku majitelé nedodrželi, hrozí jim ve správním řízení až desetitisícové pokuty.

Na dodržování pravidel budou dohlížet městští strážníci. „Zatím jsme byli tolerantní. Ode dneška uvidíme. Do ulic se vydají naši strážníci s manuálem, aby měli přehled, co vše musejí herny splňovat.

Pokud najdou menší nesrovnalosti, vše zdokumentují a pak rozhodneme, jak dál postupovat. Jestli ale najdou větší prohřešek, budeme případ řešit okamžitě," uvedl ředitel hradecké městské policie Miroslav Hloušek.

A to ještě není všem dnům konec. Zastupitelé by měli v následujících týdnech rozhodnout, kde herny vůbec budou. V návrhu je devětašedesát míst, kde jsou povoleny sázkové hry.

Herny by měly opustit například historické centrum města, nepočítá se s provozem herny na hlavním nádraží či u ZŠ v Kuklenách.

„Když chce někdo hrát, nic mu v tom nezabrání ani změny ve výloze. Nás to jen stálo zbytečně peníze," zlobí se jeden z majitelů heren.