Kde si zatančit?
Hradec Králové• XIV. Královéhradecký městský ples – 18. ledna, Aldis, Michal David revival…
• Křesťanský bál – 18. ledna, Adalbertinum
• IX. Česko-Slovenský bál – 
1. února, Adalbertinum
• XXI. Reprezentační ples Radia Černá Hora – 1.března, Aldis, Dan Bárta and Illustratosphere, Peter Bič Project, Iva Frühlingová, Tři sestry…

Chlumec nad Cidlinou• Společenský open ples – 
18. ledna, Sokolovna,  hudba UNIDUO+DJ Martin
• VI. reprezentační ples města Chlumec nad Cidlinou – 
22. března, zámek Karlova koruna, hudba COLOR CLUB Praha

Třebechovice p. O.• Maškarní ples – 15. února, kulturní dům, hudební skupina Petra Mikuleckého „STÁJOVÁ SHOW"

Nový Bydžov• Maturitní ples bydžovského gymnázia – 31. leden, KD Králíky, kyvadlová doprava z Bydžova

Honosný ples na zámku

V Chlumci si ti, co dorazí 22. března na městský ples do zámku Karlova Koruna, budou připadat jako šlechta. Bohatý raut, impozantní prostředí mramorového sálu. „Navíc na ně budeme čekat 
s květinou a úsměvem," těší se starosta Chlumce Miroslav Uchytil.

Bál věřících

Také křesťané se chtějí bavit. Zítra se sejdou na svém plesu v hradeckém Adalbertinu. Bál pořádá Českobratrská církev evangelická a Římskokatolická církev. O hudební doprovod se postará skupina Lucky Band, ale také herci Klicperova divadla. Nevšední bude kázání či dražba životně důležitých věcí. „Bál si bere za cíl umožnit setkání věřících, ale zároveň má také ukázat, že se i křesťané dokáží bavit," přiblížil Štěpán Brodský, farář Farního sbor Českobratrské církve evangelické v Hradci Králové.

Ples s borovičkou a kapustnicou

Česko-Slovenský bál o návštěvníky nikdy nemá nouzi. Přijedou opět spřátelení Slováci, aby se společně se svými bratry pobavili v hradeckém Adalbertinu. Letos 1. února. „Hosty přivítáme borovičkou a o půlnoci se mohou těšit na tradiční slovenskou kapustnicu," zve Julia Špalková, předsedkyně regionální obce.

Tři sestry a Dan Bárta

Ples Radia Černá Hora. Jeho 21. ročník se letos bude pořádat 1. března v sálech Aldisu. Mezi jinými vystoupí Iva Frühlingová, Dan Bárta & Illustratosphere nebo skupiny Tři sestry a Skyline.

Jakub Vrba