Pátý ročník akce Město plné lampionů odstartovalo v 17 hodin z Velkého náměstí směrem k centru Sion v Malšovicích. „Na trase průvodu čekala na děti stanoviště se sedmi divy světa. Ale nebyly to ty klasické divy světa. Chtěli jsme tak i těm nejmenším přiblížit ty nejznámější věci a události, které děti znají,“ vysvětlil ředitel centra Sion a hlavní organizátor Denis Doksanský. Děti se svítícími „lucerničkami“ procházely kolem plující gondoly, hradu krále Artuše, stromu pokladů, egyptských pyramid, nebo také kolem potápějícího se Titaniku a vzlétajícího raketoplánu. „Skutečně, průvod spatřil Titanik, jak se potopil,“ přitakal Denis Doksanský.

Kdo si nepřinesl vlastní lampion, nepřišel zkrátka. Přímo na místě bylo několik stánků, které jich nabízely nepřeberné množství tvarů a barev. „Vyrobili jsme si s taťkou vlastní lampion. Jen jsme museli koupit svíčku,“ prozradila devítiletá Karolína Šimková. Podobných nadšenců je podle Doksanského minimum, ale jak poznamenal, není nic neobvyklého, že pár lampionů po cestě lehne popelem. „Několik drobných požárů jsme už zažili, ale nebylo to nic vážného,“ vysvětlil. Na závěr čekal na děti i rodiče ohňostroj, který byl připravený v duchu startujícího raketoplánu.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Město plné lampionů – přes 3000 účastníků

Ani chladné počasí nezabránilo vsobotu 10. listopadu třem tisícovkám malých i velkých cestovatelů vúčasti na Městě plném lampionů a výpravě za sedmi divy světa. V17 hodin na setmělém Velkém náměstí všechny přivítal pejsek Ťaflík a další zvířátka. Potom už průvod svelkým lampionem včele vyrazil na trasu plnou zážitků.

A bylo se na co dívat! Byla tu zpívající fontána, hrad krále Artuše srytířem na živém koni, na Labi se houpala benátská gondola. Cesta vedla kolem pyramid a faraóna, byl tu Titanic a nechyběl ani Strom pokladů, u kterého na všechny děti čekaly drobné dárky. Vcíli cesty – u budovy Sionu vMalšovicích všichni sledovali odvážný výstup astronauta kjeho raketoplánu a na závěr se konal velký ohňostroj.

Před 19 hodinou se už nadšení návštěvníci rozcházeli domů.

Sion ale už teď chystá další prima akci. Vneděli 9. prosince vKC Aldis propukne Velká vánoční slavnost. Tak brzy nashledanou!