Leží na ploše zhruba 90 na 20 metrů ve Žluté plovárně. Lanová dráha pro jízdy na kladce měří 85 metrů a začíná ve výšce 12 metrů. Zábavné centrum buduje za více než milion korun společnost Sundisk a veřejnosti ho poprvé ukázala dnes večer. ČTK to řekl jednatel Sundisku Martin Bauer.

"Novou atrakci ale uvedeme do provozu již příští pátek před hudebním festivalem Benátská noc," uvedl Bauer. Lanové centrum s 22 obřími dřevěnými sloupy zapuštěnými v zemi bude každoročně otevřené od začátku května až do konce září a při pěkném počasí i jindy.

Zájemce o dvouhodinový program doprovodí v lanovém centru instruktor. Bezpečnost návštěvníků zajistí celotělový úvazek od prověřených firem na výrobu horolezeckého zboží. Instruktor je kromě jiného seznámí se základní technikou lezení a jištění a lanové překážky jim potom doporučí tak, aby odpovídaly jejich schopnostem. Vstupenka pro dospělé vyjde na 350 korun, pro děti na 250 korun.

V lanovém centru se nachází 20 různě obtížných překážek a atrakcí, lanová dráha nebo horolezecká stěna. Pro vyznavače adrenalinových zážitků lanové centrum přichystalo třeba Tarzanův skok z osmimetrové výšky na hrazdu či big swing - skok do napnutých lan a obrovskou houpačku. "Pokud by chtěly do lanového centra děti, musí měřit alespoň 110 centimetrů a dospělí nesmí vážit více než 125 kilogramů," upozornil Bauer.

Rekonstruovaná Žlutá plovárna, provozovaná Sundiskem, leží na břehu Jizery nedaleko od skalního masivu Pantheon a od Suchých skal. Nabízí půjčovnu kanoí, raftů a horských kol, hřiště na plážový volejbal, nohejbal, stolní tenis i ruské kuželky.

Sundisk se zaměřuje na pořádání outdoorových programů, táborů pro děti, na adrenalinové sportovní akce a dělá i kulturní pořady. V minulosti Sundisk organizoval na Špičáku u Tanvaldu Světový pohár v lezení na ledu.