Prohlásil, že rád otevírá další Czech Point právě ve městě pod Bílou věží. „Já jsem se v Hradci zamiloval a vzal jsem si ženu, která odsud pochází. Hradec je pro mě druhým místem v České republice po Olomouci, které mám strašně rád,“ uvedl ministr.

Pošt, které nabízejí služby systému Czech Point, bude i nadále přibývat. „Do konce roku 2008 bychom rádi měli dva tisíce přepážek, které by byly zákazníkom k dispozici,“ seznámila nás s výhledem mluvčí České pošty Dita Václavíková. Dodala, že v současnosti lze na poštovních přepážkách Czech Pointu získat výpis z katastru nemovitostí, obchodního rejstříku i živnostenského rejstříku. „Dou〜fáme, že už ve druhé polovině roku by mohl být k dispozici i výpis z rejstříku trestů,“ doplnila informaci Dita Václavíková.

Ministr vnitra osobně otevřel další hradecký Czech Point při příležitosti svého pobytu v krajském městě. Tady se účastní včera zahájené dvoudenní mezinárodní konference Internet ve státní samosprávě, na kterou se sjelo více než dva tisíce zástupců , měst, obcí, regionů, státních úřadů a dalších hostů. V Aldisu jednají i delegace zemí Visegrádské čtyřky .

Jedenáctý ročník, který je stejně jako předchozí věnován úloze informačních technologií ve veřejné správě, je největší akcí svého druhu ve střední a východní Evropě. „Chceme, řekl bych, přepnout státní správu z dlouhodobého režimu offline do režimu online,“ prohlásil při zahájení konference předseda české vlády Mirek Topolánek. (čer)