Pro plánovaný projekt nové lanové dráhy na nejvyšší horu Krkonoš budou nutné i úpravy na energetickém zařízení. Kromě stavby transformační stanice bude přeloženo 1,7 kilometru vedení vysokého napětí směrem od dolní stanice lanové dráhy na Růžovou horu, kde bude současně posílen výkon stávající trafostanice a zvýšena kapacita distribuční soustavy.

Rekonstrukce a veškeré technické i stavební práce patří k těm obtížnějším, protože vysokohorský terén nedovoluje použití těžké techniky. Materiál se musí v některých případech doručovat i letecky.

Celková rekonstrukce, která posílí spolehlivost dodávky elektrické energie a minimalizuje poruchovost v této horské lokalitě, bude dokončena v září příštího roku. Během roku 2014 by transformovna měla začít napájet novou lanovku.

Nejvyšší hora v České republice se pyšní nejvýše položenou trafostanicí v Čechách. Energetické zařízení stojí přímo proti lanovce. Jeho kompletní rekonstrukce proběhla v roce 2005.

Ve výšce 1602 metrů nad mořem zásobuje trafostanice elektřinou lanovou dráhu, Českou boudu, poštovnu a zajišťuje záložní dodávky pro objekty na polské straně. Technologii energetického zařízení si návštěvníci mohou prohlédnout proskleným průzorem ve dveřích při průchodu stanicí lanovky a sami se tak přesvědčit o jeho funkčnosti.