„Lávka je při běžném provozu, pro který byla určena, naprosto bezpečná, není potřeba se ničeho obávat. Pokud ji vandal ale bude chtít nějakým způsobem zničit, může se mu to samozřejmě podařit," řekl Petr Brůna, vedoucí odboru hlavního architekta magistrátu.  To se totiž v poslední době děje, mládež se ji snaží co nejvíce rozkývat.

„Pokud si my, co jsme byli na vojně, pamatujeme, tak při přechodu přes most se vždycky velel rozkaz zrušit krok. Jestli pár šílenců tu lávku rozkývává, tak musí zasáhnout strážníci," poznamenal náměstek hradeckého primátora Martin Soukup na včerejším zasedání zastupitelstva.

„Hlídky tam obcházejí pravidelně, oblast hlídáme více než ostatní místa v Hradci, ale pořád tam být nemůžeme. Víme o tom, že se tam především mládež snaží lávku rozhoupat," tvrdí Miroslav Hloušek, ředitel městské policie.

Nedávno se někdo pokusil lávku poničit tím, že na ni vytlačil kontejner plný papíru a zapálil ho.  „Nikdo se mi neozval, budu muset zřejmě zdvojnásobit sumu," nechal se slyšet náměstek Soukup, který na dopadení pachatele vypsal odměnu 10 tisíc korun.

Toho zatím marně hledá i policie. „Probíhá standardní vyšetřování, čekáme ještě také na vyčíslení škody od magistrátu," potvrdila Lenka Burýšková, mluvčí královéhradecké policie.