Lávka z předpjatého betonu a oceli atakuje ceny běžných silničních mostů podobné délky, vyjde na 175 milionů korun s DPH. Ještě při zahájení stavby v září roku 2021 se přitom počítalo s částkou přes 133 milionů korun bez DPH. Cena se ale dvakrát navýšila kvůli vícepracím, naposledy v únoru o 4,7 milionů korun bez DPH.

O podobě hradecké lávky přes Labe rozhodla architektonická soutěž. Dlouhá je 103 metrů, přes řeku se klene jediným obloukem, její stabilitu zajišťuje dvojice nosných lan a speciální beton.

V souvislosti s cenou lávky se zmiňoval i použitý materiál, tedy speciální vysokopevnostní beton, který by měl zaručit dlouhodobou trvanlivost konstrukce. „Je to něco nového, ale vždy musí někdo něco vyzkoušet, jinak by se nikdy nic nového nepostavilo,“ řekla Deníku v roce 2021 architektka Gabriela Elichová.

Dle vyjádření dodavatele panelů mostovky z vysokohodnotného betonu UHPC (společnosti KŠ PREFA) činila cena za jejich dodání pouze 10 až 15 procent celkové ceny lávky.

Otevření nové lávky přes Labe u Kongresového centra Aldis v Hradci Králové se uskuteční ve čtvrtek 2. března 2023 ve 13 hodin. Pro chodce nebo cyklisty zkrátí cestu například ze Slezského Předměstí do centra města.