„Příští týden bude zkolaudována a následovat bude její otevření pro veřejnost,“ uvedla tisková mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Rohlíčková.

Přemostění pěší trasy na západní straně třídy je nejvýznamnějším počinem od rekonstrukce střední části bulváru. Další opravy jsou v dlouhodobém plánu, který však zatím nemá konkrétní obrysy. Obyvatelé Benešovky stav okolí roky kritizují, poukazují na zchátralé konstrukce u panelových domů, poškozené chodníky, schodiště i podchody. Kromě dílčích oprav je nová lávka jedinou uskutečněnou stavbou.

Ilustrační foto
Podle výzkumu se nejlépe z kraje podniká v Hradci Králové. Čím to je?

Na místě mezery mezi domy vyrostla ocelová konstrukce vloni v listopadu. Práce probíhaly do prosince, následovala technologická přestávka a v únoru mohly díky příznivému počasí pokračovat. Nadzemní objekt za 10,5 milionu korun je nyní hotový a stačí poslední razítko, aby zmizely ploty a mohl začít sloužit lidem.

„Lávka bude rozměrově identická s tou starou. Avšak díky své konstrukci nabídne vyšší bezpečnost a bude jednodušší na údržbu,“ uvedl již před časem náměstek hradecké primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Mohlo by vás zajímat: Dvakrát do stejné kolony? I to je kvůli rekonstrukci Milety v Hradci možné

Zdroj: Stanislav Ďoubal