Tradiční jihoamerickou zábavu, která je jediná svého druhu v Čechách, však připomínala pouze hudba linoucí se z reproduktorů.

„Masek tu opravdu moc není. Možná je to tím, že tohle je letos v zimě první hradecká naturistická akce,“ uvedl pořadatel Ivo Žurek.

Nudisté, kteří se těšili na vlnobití, byli kvůli poruše zklamaní. Nedostali se navíc do padesátimetrového plaveckého bazénu a nedočkali se ani oblíbené kratochvíle v podobě malování barvami na tělo.

„To je tak, když tyhle akce pořádá jeden člověk. Měl jsem barvy slíbené od tří lidí, ale ani jeden nakonec nedorazil,“ říká zklamaně organizátor.

Z původně avizovaného programu tak zůstaly jen tanec a soutěže pro děti. Vítězové jednotlivých disciplín, jako bylo například skákání přes švihadlo, získali vstupenky do libereckého aquaparku Babylon.

„I když to mělo své mouchy, lidé byli spokojení. V Hradci se totiž mezi naturisty vytvořila společnost na úrovni, kde nejsou žádná individua. Díky tomu jsme mohli zrušit podmínku vstupu pouze pro smíšené páry,“ dodal Žurek.