Legionářská mládež, pilotní projekt

Celý den tu totiž s podobnými nadšenci jako je on sám přibližoval lidem novou organizaci – Legionářskou mládež.  „V naší republice budeme v Hradci úplně první, postupně by se k nám měla přidávat i ostatní města," vysvětlil učitel z hradecké obchodní akademie Jakub Hlávka.

Na náměstí byly k vidění stany s dobovými předměty, s výstavou mapující historii Československé obce legionářské, také stanoviště s ukázkami první pomoci, soutěžemi a občerstvením. Vojáci v dobových uniformách ochotně zájemce prováděli a povídali jim o legiích.

„Chceme odtrhnout mládež od počítačů, přivést je tak trochu k vlastenectví a hlavně k samostatnosti a odpovědnosti," zdůvodňuje Jakub Hlávka.

Uvědomuje si, že to nebude lehké a tak dětem nabízí co nejzajímavější program. „Budeme jezdit do přírody, na výlety a také chodit na paintballovou a laserovou střelnici," slibuje novým členům. Bonusem pak bude společný letní tábor samozřejmě s legionářskou tématikou.

Legionářská mládež se poprvé sejde 12. října v 10 hodin na hradecké obchodní akademii. Novým členům by mělo být více než dvanáct let. Jde o organizaci nově vznikající pod hlavičkou Československé obce legionářské.