Oproti loňskému roku se ceny nemění. Například borovice lesní stojí 230 korun. Stromky začali lesníci prodávat od 1. prosince.

Zhruba čtvrtinu stromků hradečtí lesníci vyřezali z plantáží, které začal podnik zakládat před více než deseti lety. Na rozdíl od borovic z prořezávek v mladém lese jsou stromky z plantáží kvalitnější.

Ze zmiňovaných plantáží nabízí lesníci jedle, borovice černou a smrk pichlavý. Tyto stromky jsou ovšem dražší, například jedle bude za 450 korun a borovice černá za 350 korun.

Prodej stromků bude pobíhat v těchto dnech v hájovně Marokánka u Krňovic do 11. prosince. Od 12. prosince dále v hájovně U Zeleného sloupku na Novém Hradci a v centru města u obchodního centra Atrium, a to až do vyprodání zásob.

Kapři chybět nebudu

Vedle vánočních stromků připravují Městské lesy i prodej kaprů vylovených z lesních rybníků. Prodej ryb začne 21. prosince, k dostání budou v hájovně U Zeleného sloupku, v objektu radnice na Velkém náměstí, u centra Atrium a na sádkách Datlík.

Ceny budou opět stejné jako loni. Lidé za kapry zaplatí v závislosti na jejich celkové váze od 85 do 90 korun za kilogram.

Městské lesy hospodaří na necelých čtyřech tisících hektarech lesů. Prodej stromků a ryb je jejich doplňkovou činností.

Společnost dbá zejména na to, aby byly v lesích v pořádku cesty pro cyklisty či bruslaře a v zimě pro běžkaře budují odpočinková místa.
Při tržbách kolem 50 milionů korun podnik vykazuje roční zisky v řádech statisíců korun.