„Při jízdě na letiště budou autobusy označeny Letecký den a při cestách zpět Terminál a Moravské Předměstí. Nabízíme totiž zájemcům hned dvě trasy na letiště od terminálu a pak ze zastávky Podzámčí na Moravském Předměstí," upozornil Leo Sedláček.

Jak dodal, z terminálu i z Podzámčí začnou autobusy na letiště odjíždět osmou hodinou ranní a podle potřeby dopravní podnik operativně zajistí další spoje.

Například od terminálu se pojede na hlavní nádraží a zastávky dále budou na Gočárově třídě, Ulrichově náměstí, u Adalbertina, magistrátu, průmyslové školy a konečně na letišti. Z Podzámčí se mimo jiné autobusy zastaví u Hvězdy, na Benešově třídě, u hotelu Garni či Tesly, u Eurocentra, u Alessandrie, na sídlišti  Sever či u Domu L.

Jak dopravní podnik upozorňuje, v případě těchto spojů se nemohou uplatňovat žádné časové jízdenky či karty, cestující tak budou platit zvláštní jízdné v hotovosti přímo u řidiče. Jízdné bude stát čtyřicet korun s tím, že jízdenka platí i pro zpáteční jízdu. Dvacetikorunu za cestu na letiště dají děti a mladiství od šesti do patnácti let.