„Chceme starou věž, která je na rozhraní veřejné a neveřejné části letiště, zpřístupnit návštěvníkům. Kromě kanceláří tady vznikne vyhlídková terasa. Zájemci by z ní mohli sledovat provoz na letišti,“ sdělil ředitel Leteckých služeb Hradec Králové Tomáš Kvítek. „Pokud to půjde dobře, tak v květnu v červnu se začne stavět a do konce roku bude hotovo. Věž bychom rádi zprovoznili na jaře příštího roku,“ doplnil předseda představenstva Leteckých služeb Roman Zindulka.

Stav a vybavenost hradeckého mezinárodního letiště se neustále zlepšuje. Prokázala to i čtvrteční kontrola Úřadu pro civilní letectví. Nezjistila závažnější závady, spíš nedostatky vyplývající z běžného opotřebení. Další zlepšení má přinést plánovaná výstavba čerpací stanice pro letouny.

Vzletové a pojezdové dráhy hradeckého letiště včera prošly ruční očistou od kamínků, šroubů a dalšího nepořádku. To je důležité kvůli bezpečnosti startujících a přistávajících letadel. „Ne všechno lze odstranit při běžném čištění kartáči, takže občas je třeba dráhy takto projít,“ uvedl Tomáš Kvítek a dodal, že o tuto činnost se přihlásili školáci. „Je to pro ně zábava a zážitek. Někteří se na letiště podívali poprvé v životě,“ řekl.

Obdivovatelé letectví se mohou těšit také na několik akcí pro veřejnost konaných na hradeckém letišti. Největší pravděpodobně bude mezinárodní letecký den International Flying Display 2009, který v Hradci Králové organizátoři plánují na 13. a 14. června.