Po několika měsích se tak 24. Základna Dopravního letectva vrací zpět do Kbel. Důvodem jejího dočasného azylu byla výluka pražské mateřské základny, kde se během této doby uskutečnila další etapa rekonstrukce přistávací dráhy. Plně funkční pak budou Kbely již od pondělí. „Od začátku příštího týdne bude dopravní letka opět vykonávat svoji funkci na své domovské základně ve Kbelích,“ potvrdil našemu Deníku Petr Huňáček ze spotterského webu pardubického letiště.

Přesun letounů z Pardubic zpět do Prahy vyvrcholil v minulých dnech, kdy z Pardubic odlétly oba Airbusy A319, Antonovy 26 a L-410.
Kbelská základna se z Pardubic přesouvá jak vzduchem, tak i po zemi. Kromě samotných letadel totiž odjíždí také letištní technika a zabezpečení. „Tímto jsou myšleny například cisterny, push-backy, schůdky, zdroje energie a mnoho dalších věcí,“ potvrdil nám jeden ze zaměstnanců letiště.

Odlety strojů jsou v souladu s potřebami daných letadel pro plánované úkoly. Jelikož nelze zabezpečit plný servis armádním letadlům na dvou letištích současně, zůstává podle našich informací veškeré zabezpečení, obsluha i technika v Pardubicích opravdu do poslední chvíle a do Prahy tak zatím odlétly pouze ty stroje, se kterými nebyly plánované žádné operace. Poslední letadlo by mělo pardubické letiště opustit nejdéle v neděli.