„Rozšířili jsme zahrádku, na ní přibyl stánek s grilem. Zhruba dvakrát je větší i samotná hospůdka, která je propojená právě se zahrádkou,“ představuje před dvěma dny otevřenou novinku Miroslav Franc, jednatel městské Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti. Ta za rekonstrukci zaplatila necelých pět milionů korun.

Okruh je jednosměrný a určený je jen pro běžce. Od parkoviště u Lesního hřbitova je to na něj zhruba 200 metrů.
VIDEO: Novinka v hradeckých lesích. Skandinávská stezka šetří klouby běžců

Další novinkou bude celoroční provoz. „Dříve mohlo být otevřeno jen v teplých měsících roku, chybělo tady topení. To tady nově je, ještě přibydou krbová kamna,“ slibuje Miroslav Franc.

Hospůdka na břehu Orlice ukrytá v zeleni je obložená sibiřským modřínem. Autorem návrhu jsou architekti NAHRANĚ. „Pro nás bylo nejdůležitější zachovat ducha místa, který je daný tím, že tady už hospůdka fungovala. Zvolili jsme měkčí materiály, třeba dřevěný obklad, který tu fasádu krásně rozbil,“ vysvětluje architektka Šárka Králiková Mecnerová.

Historické schodiště Bono publico v centru Hradce Králové bude dočasně uzavřeno od 17. července do 18. srpna.
Historické schodiště Bono publico v centru Hradce Králové se dočasně uzavře

Kapacita podniku stoupla z 25 na 70 míst. „To už je dostačující na vánoční besídky, firemní akce a oslavy narozenin. Máme otevřeno teprve dva dny a zájem byl, samozřejmě, že chodí ze zvědavosti, ale věřím, že chodit budou i dál,“ přiznává provozovatel hospůdky David Mareš.