Za celodenní vstup zaplatí nově dospělý 210 korun, loni to bylo 190. Děti nad 120 centimetrů a do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 62 let nebo držitelé průkazů ZTP pak budou nově platit 170 místo dosavadních 150 korun. Cena se tak zvedá o 20 korun. „Vodné, stočné, veškeré energie, teplo nám meziročně stouply o 20 procent a my zdražujeme v průměru jen o 13 procent. Odráží to reálnou hodnotu, ale nárůst vstupů promítáme do zdražení zhruba jen o 60 procent,“ vysvětluje náměstek primátorky Pavel Vrbický.

Galerie cti v Hradci Králové a přilehlé veřejné prostranství je předmětem připravované architektonické soutěže.
Galerie cti a její okolí se promění. Jasno by mělo být už letos v prosinci

Děti do 120 centimetrů výšky a 15 let mají nadále vstup na letní koupaliště zdarma. Majitelé čipových hodinek budou nově platit za celý den 180 korun, zlevněné vstupné pro větší děti, studenty a seniory s čipem vzroste na 140 korun. Majitelé čipových hodinek si tak ve srovnání s loňskem připlatí navíc 15 korun. Zvedá se hodinový vstup, který využívají hlavně plavci. S hodinkami zaplatí za 60 minut 72 korun, což je o 10 korun víc než loni.

„Koupaliště bychom chtěli otevřít v druhé polovině května, nejpozději začátkem června, vše ale záleží na počasí,“ slibuje vedoucí Flošny Jan Konvalinka. Letos si pro lidi žádnou novinku koupaliště nepřipravilo, ale v příštím roce chce vybudovat nové toalety mezi dětským bazénem a travnatou plochou. „Chceme, aby to měli rodiče s dětmi na toalety blíž a lidé nemuseli chodit na záchody přes celé koupaliště,“ dodává Jan Konvalinka.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se, jak se tvoří dopadové plochy z pryže na dětských hřištích

Zdroj: TSHK