Vzhledem k tomu, že se jednalo o první ročník tábora pořádaného klubem ŠŠPM Lipky HK, byl počet hráčů pro pořadatele pěkným překvapením. Včetně trenérů a vedoucích tak byla kapacita penzionu prakticky vyčerpána.

Mladé šachisty čekal týden jak intenzivního šachového tréninku pod vedením silných a věkově blízkých trenérů (IM Tomáš Kraus, WFM Nataša Richterová, FM Luboš Roško, KM Tomáš Ptáček a KMž Kateřina Vlčková,), tak i další atraktivní sportovní a zájmové aktivity, které k takové akci náleží (sport, hry, anglický jazyk, keramická dílna atd.).

Celým pobytem účastníky provázela celotáborová hra na aktuální téma Pokémoni na základě mobilní aplikace Pokémon GO, kterou pro podmínky tábora detailně zpracoval Vadim Kablukov. Vše probíhalo pod taktovkou hlavní vedoucí a zdravotnice tábora Svatavy Ptáčkové, která má s organizováním obdobných pobytů mnohaleté zkušenosti ve spolupráci s majitelem penzionu Davidem Lorencem, který se svým týmem vytvořil pro tábor velmi dobré podmínky včetně vynikající stravy.

Po příjezdu a ubytování byli účastníci rozděleni do čtyř vyrovnaných sportovních skupin (přijeli již zkušení hráči od ročníku 2001 až po benjamínky ročníku 2009) pro celotáborovou hru a večer po zahajovacím šestikolovém turnaji do čtyř šachových skupin dle své výkonnosti. Dalších pět dnů probíhal táborový program podle plánovaného scénáře, a protože i počasí bylo perfektní, veškeré aktivity se podařilo naplnit a i šachová výuka mohla probíhat v příjemném venkovním prostředí.

Protože týden utekl jako voda, v následujícím dopoledni již nezbývalo nic jiného, než tábor zakončit a rozloučit se s hráči, trenéry a vedoucími i s provozovateli penzionu.

Všem děkuji za perfektní průběh akce, stejně tak jako rodičům, kteří své děti na akci přihlásili a zajistili jejich příjezd i odjezd.

Na příští léto bude klub připravovat další táborovou akci, jejíž termín bude teprve doladěn.

Letní šachový tábor ŠŠPM Lipky Hradec Králové v Janských Lázních.Zdroj: archiv oddílu

Svatava Ptáčková