Mlžné stromy se objevily na náměstí 28. října a na Ulrichově, Baťkově a Masarykově náměstí. V průběhu června přibude ještě mlžicí krychle u sportovního areálu Slavia. Novinky vyšly na téměř 500 tisíc korun bez DPH.

„Po pozitivním ohlasu z minulého roku na mlžné brány jsme letos pořídili nové mlžicí prvky jako další chladicí opatření v horkých dnech. Mlžidla připomínají svým tvarem stromy nebo krychli, a jsou umístěna na často navštěvovaná hradecká náměstí a místa k vhodnému zdroji vody,“ uvádí náměstek primátorky odpovědný za Technické služby Hradec Králové Pavel Vrbický.

„Společně s novými mlžnými prvky se spustí také mlžné brány. U těch jsme letos vylepšili jejich umístění. Z pěti mlžných bran přišla jedna na dětské dopravní hřiště v Třebši a jedna k Divadlu Drak. Ostatní pak podle vyzkoušené návštěvnosti zůstaly na tradičních místech u autobusové zastávky Alessandria, na Malém náměstí a u Grandu,“ popisuje umístění náměstek Vrbický.

V mlze na čtvrt minuty 

Všechny vodní prvky jsou vyrobeny z nerezové oceli a po stisku tlačítka budou mlžit po dobu patnácti sekund.

„Většina mlžných prvků má kromě ochlazování okolí výhodu ve své skladnosti a snadném přesouvání v případě potřeby u konání některých kulturních akcí. Výjimkou bude vzhledem k velikosti pouze mlžný prvek u sportovního areálu. Takto vyzkoušíme například bránu po dobu divadelního festivalu Regiony, kterou následně od Divadla Drak přesuneme do Malšovic k trvalkovému záhonu u zábavního centra,“ dodává ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil.

Mohlo by vás zajímat: Muž zkolaboval v bytě v Hradci Králové. Oživovali ho strážníci

Strážníci oživovali muže, který zkolaboval v bytě v Hradci Králové. | Video: Se svolením MPHK