„Program je vždy zaměřen na výuku uměleckých oborů a workshopů, které si děti mohou vybrat z různorodé škály. V Hradci se letos účastníci věnují divadelnímu i muzikálovému herectví, filmu, moderaci, tanci, dabingu a nově také youtuberingu. Navíc jsou pro ně vždy předem domluveny exkurze do rádií nebo televizí. Tady ve městě na sebe na začátku prázdnin navazují dva turnusy Ambroziády, na každém z nich je přes 120 účastníků," vysvětluje za pořadatele Nikola Krejčová.

První týden navštívil Ambroziádu mimo jiné také herec Pavel Trávníček, který s hereckou skupinou nacvičil autorské představení Sborovna. V druhém turnuse se děti mohou těšit na muzikálového zpěváka Martina Poštu, herce a dabéra Jana Přeučila a jeho manželku Evu Hruškovou, herce Martina Dejdara, filmového režiséra Tomáše Magnuska nebo na moderátora a muzikálového herce Milana Peroutku.

„Letní Ambroziáda začínala kdysi v Hradci Králové. Časem se rozrostla do několika českých i slovenských měst a k moři do Chorvatska. Letos se umělecké kurzy konají také například v Praze, Brně, Olomouci, Liberci, Plzni, Jihlavě a v Bratislavě. K tomu se paralelně koná v Chorvatsku přes letní prázdniny šest na sebe navazujících turnusů," dodala Nikola Krejčová.

Eva Ženíšková