Dalším aktérem budou Carpet Cabinet, což je česko-slovenská formace z Brna. Vznikla  v roce 2013 a kombinuje prvky Funky, House-u, Hip-Hopu, Soulu, R´n´B a elektronické hudby. Do programu jazzového nábřeží se vrací klasické jazzové trio – Stanislav Mácha Trio. Přiveze je výtečný klavírista Stanislav Mácha, jehož znají jazzoví fanoušci s dlouholeté spolupráce s kontrabasistou Robertem Balzarem. Od roku 1990, kdy na sebe upozornil 1.místem v soutěži Mezinárodního jazzového festivalu Karlovy Vary, spolupracoval s osobnostmi domácího  ale i zahraničního jazzu.

Jump - blues z let padesátých

Těšit se můžete také na St.Johnny Band, což je jediná kapela v České republice hrající jump-blues 50-tých let. St. Johnny založil kapelu v roce 2005, inspirován svými cestami po USA. Jeho syrový pěvecký projev, stylová hra na kytaru a záliba ve starých aparátech jsou zárukou autentického bluesového zvuku jeho kapely. V jeho repertoáru najdete jak vlastní tvorbu, tak i osvědčené bluesové standardy. Bluesband přijíždí z Plzně, hlavního města evropské kultury 2015.

KOUMA parta z Malšovic

V neposlední řadě také vystoupí skupina KOUMA neboli klub odložených umělců z Malšovic pod vedením majitele autodílny, který u sebe v pozdním věku objevil vášeň pro hudbu. V současné době má základní „Kouma parta" 17 členů – pro lepší představu je to: 6 krát saxi , 5 krát trubka, 2 krát pozoun, bass, klávesy, bicí a umělecký vedoucí. V repertoáru má okolo 200 skladeb ve vlastní aranži a další stále přibývají. Nábřežní jazzové přehlídky jsou pořádány již od roku 2009 vždy první srpnovou sobotu. Letos program začíná v sobotu 1. srpna ve 13 hodin, zaposlouchat se můžete v parku u Novákových garáží nebo před Muzeem východních Čech.