Dívat se na vodní hladinu z devíti metrů nebo si radši s přáteli zahrát „na vojáky"? V krajské metropoli můžete okusit obojí, výběr letních adrenalinových zážitků je široký pro děti i dospělé. „Na paintball může zajít opravdu úplně každý. Zahrát si k nám běžně chodí rodiny i s teprve desetiletými dětmi. Pokud jsou akční a rodiče souhlasí, mohou dokonce i mladší," říká za Paintball v HK Vít Havlíček. V areálu Správčického rybníka se do role vojáků se zbraněmi a kuličkami vžívají děti na školních výletech i úředníci velkých firem v rámci teambuildingových akcí. „Drtivá většina lidí si chodí zahrát, i když na paintball nemají zhola nic. Půjčit si totiž mohou úplně všechno. Masku, rukavice, zbraň i kuličky," prozrazuje Vít Havlíček. Průměrně si Východočeši chodí zahrát na dvě hodiny.

Pro milovníky adrenalinových radovánek ve vodě je ideální létání nad hladinou, tzv. flyboarding. „Lidé z Hradce Králové a okolí mají výhodu, protože pár kilometrů od nich se tato atrakce provozuje skoro jako jediná v České republice," říká vedení Flyboard Hradec Králové. Flyboarding funguje na principu cirkulace vody, kdy je hadice zapojená za turbínu silného vodního skútru, která do hadice vhání obrovské množství vody – a ta vás následně svou silou vznese až do výšky devíti metrů.

Nenáročná zábava

„Jde o nenáročnou letní zábavu, nepotřebujete k tomu žádnou fyzičku. Potřeba je akorát držet balanc," říká milovník flyboardingu Tomáš. „Váhově je limit do 140 kilogramů a člověk musí být plavec. Co se týče věku, tak flyboard si mohou vyzkoušet zájemci od 12 do 99 let," doplňuje s nadsázkou vedení Flyboard Hradec Králové. Uplynulý víkend si nejen létání nad vodní hladinou vyzkoušely desítky lidí v rámci jediného zážitkového festivalu v republice Just life.