Od pátku do neděle bylo hradecké OC Futurum svědkem humanitární sbírky oděvů pro organizaci ADRA.

Tři tuny štěstí

Celá akce se po tři dny nesla v duchu obrovského zájmu. Dárci stáli frontu již od pátečních ranních hodin. Odměnou za dva přinesené kusy oděvů jim byly dárkové karty v nominální hodnotě sto korun, kterých se za tři dny vydalo pět tisíc, tedy v celkové hodnotě půl milionu. Vybraného šatstva bylo nakonec tolik, že na váhu by se jako protihodnota muselo dát třítunové závaží.

„Byli jsme naprosto konsternováni tím, že již v pátek před otevřením centra se nám vinula fronta těch, kteří chtěli do sbírky přispět. Rádi bychom se také omluvili všem, kteří v neděli přišli a již se na ně nedostalo - limit dárkových karet pro uplynulý víkend jsme totiž vyčerpali v předstihu. Další příležitost bude již od nadcházejícího pátku do neděle. Penzum odměn je však opět limitováno počtem pěti tisíc kusů. Tedy doporučujeme nenechávat návštěvu na poslední chvíli," uvádí marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové Karolína Pořízková. I tento týden po dobu tří dnů od 21. do 23. října bude možné přinést svrchní oděvy do sbírky. Veškeré nepoškozené „staré" ošacení následně poputuje potřebným - ať už do fondu pro postižené záplavami, do útulků, domovů pro seniory, lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou či jsou v hmotné nouzi. Nejlepší a nejzachovalejší kousky budou směřovat do charitativních obchůdků. Odtud se výtěžek použije na humanitární účely a dobrovolnické projekty humanitární organizace ADRA. Nekvalitní či nevhodné oděvy, které nelze využít na žádný účel, budou ekologicky recyklovány.

Sběrné místo bude opět umístěno ve druhém patře OC Futurum. Každý, kdo přinese dva kusy oděvů, získá dárkovou kartu v nominální hodnotě sto korun. Za víkend lze získat tři karty na další nákupy.