Objížďkám autobusů MHD na lince číslo 14 je konec. Opravená ulice V Lipkách byla včera po čtvrt roce slavnostně opět otevřena. Autobusy se sem vrátí v sobotu.
 
Rekonstrukci komunikace si vyžádal stav horkovodního potrubí i povrchu vozovky. „Byl to tady tankodrom, jehož stav se neustále zhoršoval. Každý rok se tady na dvou místech opravovalo potrubí, což muselo být na stavu vozovky znát. Teď je to paráda,“ uznale pokyvoval hlavou hradecký primátor Otakar Divíšek. Dodal, že zřejmě v příštím roce dojde na pokračování této akce. Na řadu by mělo přijít prodloužení ulice V Lipkách směrem k železničnímu přejezdu. „Opatovická elektrárna potřebuje zrekonstruovat další část potrubí a přidá se k tomu i VAK,“ vysvětlil představitel města, které tady opět zaplatí obnovu povrchu cesty. Nový chodník a vozovka v ulici V Lipkách přišly radnici zhruba na 3,5 milionu korun.
 
Firmě Colas, která práce zajišťovala, se podařilo termín zkrátit o téměř dva týdny. „Věděli jsme, že pro Hradec je to důležitá trasa, tak jsme se snažili práce urychlit. Podařilo se nám to i přesto, že nás zdržela dodávka speciálních zastávkových obrubníků, které jsme objednávali v červnu a dostali je až v říjnu,“ uvedl vedoucí pardubického provozu firmy Colas Ladislav Grof.