Pro její přijetí hlasoval i královéhradecký poslanec za ODS David Kafka. „Její význam a škodlivost se všeobecně přeceňují. Kromě deklarovaných negativních hodnocení má i řadu pozitivních rysů, o kterých však její odpůrci nechtějí mluvit. Je to dokument, který České republice zdaleka neškodí tak, jak si jeho odpůrci myslí,“ vysvětlil důvod svého „ano“ ve svěmovně zákonodárce.

Spokojenost s přijetím Lisabonské smlouvy vyjádřil místopředseda hradecké oblastní rady Občanské demokratické strany Miroslav Procházka. „Myslím, že klady převažují nad zápory,“ řekl Deníku s tím, že na jeho názor má vliv i hlas veřejnosti, která z šedesáti procent se smlouvou souhlasí.
„Uvěřil jsem, že nehrozí nebezpečí prolomení Benešových dekretů,“ doplnil.

S Lisabonskou smlouvou nemá velký problém ani další člen oblastní rady Jan Michálek. „Je to klíčový dokument, který Evropskou unii posune dál. Pro jeho shválení dozrála doba,“ domnívá se.

„Já jsem také pro. Přiznám se, že jsem tento dokument podrobně nestudoval, ale z toho, co jsem slyšel od kolegů, jsem pro. A to i přesto, že můžu mít celou řadu výhrad. Situace v Evropě je jaká je a není nutné být za každou cenu v opozici,“ řekl Hradeckému deníku další zástupce hradecké ODS Miloslav Plass.