Dvakrát více plateb přes krátkou textovou zprávu zaznamenávají ve společnosti ISP, která má v krajském městě na starosti parkovací systém.

„Ještě v loňském roce zaplatilo za stání denně zhruba sto řidičů, dnes jich je kolem dvou stovek,” potvrdil Jiří Holubec z ISP.

Výhodou platby přes mobilní telefon je, že řidič může se svým vozem libovolně přejíždět po městě, výjimkou je pouze Velké náměstí, kde je tarif za parkování dražší. Platba za esemesku je o něco vyšší než za lístek, proto jsou v tomto systému zóny sjednoceny. „To samé je možné i s papírovým parkovacím lístkem, ale v tomto případě už si řidiči musejí dávat pozor, do které zóny vjedou,” řekl Holubec. ISP chystá v tomto ohledu novinky pro majitele smart phonu. Jde o aplikaci, díky které bude mít majitel tohoto přístroje všechno přednastaveno, systém dokonce sám zjistí, v jaké platební zóně se právě nachází.

Na webových stránkách společnosti je také možné si všechny platby za parkovné, které majitel vozu zaplatil přes telefon, zkontrolovat a evidovat.