Pro mne to bylo naprosto něco jiného, spíš mi to dobíjelo energii. Od té doby chápu, proč jsou Angličané tak produktivní. Mají jednu velkou výhodu. Rozhodně jim při práci nepaří sluníčko do zad a tím nepřichází na jiné myšlenky. Sice si neužijí opalování a koupání na koupalištích při vysokých teplotách, ale toho bych se klidně zřekl.

V Anglii oproti České republice je menší nezaměstnanost. Co jsem slyšel od strýce, tak se za práci dost kvalitně platí. Měl jsem možnost pracovat jako uklízeč na stadionu Manchesteru United, ale musel jsem odmítnout. Dodnes toho lituji. Nakonec tam pracovala moje sestra. Vydělala si poměrně slušné peníze za pouhé dva měsíce práce. Nesrovnatelné s brigádou v České republice.

A uplatnění se najde prakticky všude. Přes uklízeče, řidiče autobusu nebo ředitele.

Dalším tahákem je pro mě velký počet památek, které se nějakým způsobem zapsaly do historie této krásné země. Já osobně mám památky rád, tudíž bych nezahálel a jezdil po památkách, co by mi čas a peníze dovolily.

Když jsem byl v Anglii, bydlel jsem v Manchesteru. Na stadionu Old Trafford je možnost prohlídky. S průvodcem budete moci nahlédnout jak na tribuny, tak do kabiny či na lavičku klubu. Když budete vstupovat na hřiště koridorem pro hráče, budete si připadat právě jako hráč tohoto klubu. Nechají vám zahrát záznam skandujících diváků. Je to skutečně nezapomenutelný zážitek.

Kráceno. Plný text najdete na této adrese.

Daniel Knap (autor studuje na SOŠ a SOU Vocelova)

Naše Evropa
Do literární soutěže Naše Evropa, kterou Deník pořádá u příležitosti desátého výročí vstupu 
do Evropské unie, a která pátkem skončila, se mohli zapojit studenti středních škol.
Pro své práce si volili jedno ze čtyř témat:
- „V kůži europoslance"
- „Jak se (ne)známe"
- „Evropané na facebooku"
- „Moje Evropa"
Texty na Hradecku hodnotí tříčlenná porota ve složení:
Eva Fejglová – bývalá učitelka českého jazyka na střední škole a korektorka novin
Jitka Hodasová – šéfredaktorka Hradeckého deníku
David Rozsíval – student žurnalistiky