Kromě prezentací a diskuzí nad řadou témat, jako jsou identifikace a identita občana v digitálním světě, digitalizace stavebního řízení, kybernetická bezpečnost a řada dalších, nabízí i vyhlášení soutěží o nejlepší webové stránky měst a obcí Zlatý erb nebo o nejlepší webovou prezentaci knihovny Bilblioweb.

Do letošního ročníku soutěže Zlatý erb, jejíž cílem je podpořit rozvoj internetových služeb ve městech a obcích, se zapojilo 435 přihlášených webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb a turistických prezentací.

Ocenění za nejlepší webové stránky získala v kategorii měst Jihlava, v kategorii obcí Lovčice z Hradecka. Na druhém místě mezi městy skončila Mohelnice z Olomouckého kraje, na třetím místě se umístil Bruntál. Mezi obcemi byl druhý web obce Lipová-lázně v Olomouckém kraji a třetí Provodov ze Zlínského kraje. Z východních Čech se v rámci zvláštní ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci v kategorii města a obce umístil na druhém místě Dvůr Králové nad Labem a v nové kategorii organizací destinačního managementu mezi oblastními destinačními organizacemi zvítězily webové stránky Sdružení Český ráj. Kompletní výsledky jsou na www.zlatyerb.cz.

Vítězem 20. ročníku soutěže Biblioweb o nejlepší internetové stránky českých knihoven se stala Městská knihovna Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji.   (mrk)