A nejde jen o ty, které nejčastěji řeší městští strážníci a policisté jako jsou jízda po chodníku, pod vlivem alkoholu, jízda dvou lidí na jedné koloběžce nebo užívání koloběžky nezletilými jezdci bez povinné helmy. Velké emoce zejména na sociálních sítích stále budí zejména problém parkování koloběžek. Přestože společnosti Li.me i Bolt striktně vyžadují při ukončení jízdy fotografii, kterou uživatel doloží, že jeho koloběžka nepřekáží chodcům nebo cyklistům, jednou za čas se stále objevují nepochopitelné excesy. Už v polovině července museli hned několik nebezpečně odložených koloběžek odtáhnout městští strážníci. Šlo o koloběžky, které byly odložené tak nešikovně, že u nich reálně hrozil pád do silnice. O pár dní později pak jeden z Hradečanů vytáhl elektrokoloběžku firmy Li.me pomocí silného magnetu přímo z Labe. No a tentokrát to zase při pohledu na fotografie, které kolují na sociálních sítích, vypadá, že elektrokoloběžky rostou v Hradci na stromech.

Fotky koloběžek na stromech v Moravské ulici u obchodu Hruška v Malšovicích sdílel mimo jiných i náměstek primátora Pavel Marek (ANO), který v posledních týdnech opakovaně s firmami Li.me a Bolt vedl za město jednání. Marek naznačil, že zveřejněné fotky jsou důsledkem toho, že jednání za město nyní místo něj vede kolega z řad náměstků Jiří Bláha (ODS). "Jen co si převzal řešení situace s koloběžkami ode mne náměstek Bláha (ODS) a já byl jen obviňován od lidí za Zelené, ODS a další z toho, že to řeším jen jako svůj kšeft, výsledky se dostavují. Že prý jsem na provozovatele příliš tvrdý. Za mne byly čtyři místa přidaná bez dohody zrušena a pořádek se evidentně zlepšil. Nyní to je asi jinak. Tak tohle jsou asi uklizené koloběžky podle představ těch, co to řeší teď. Kdyby náhodou nebyly, tak už jsou provozovatelé koloběžek na koberečku ne?," napsal Marek na sociální sítě.

Hradečtí zastupitelé by měli na konci srpna schvalovat novou verzi memoranda s provozovateli sdílených koloběžek. To původní na konci června překvapivě neschválili.