Provoz skútrů v Krkonoších, zvláště těch, které se pohybují po kopcích nelegálně, je v posledních letech značným problémem. Správa
KRNAP hledá všechny možné způsoby, jak vyloučit riziko ohrožení přírody. Ve spolupráci se stanicí technické kontroly proto uskutečňuje technické prohlídky skútrů.

„Výhodou pro majitele je, že skútr nemusejí nikam převážet k pravidelné prohlídce, a my naopak zase máme jistotu, že v horách budou jezdit stroje, které jsou po technické stránce v pořádku,“ uvedl Hřebačka. Dodal, že poskytovanou službu využívají hlavně místní boudaři. Prohlídky se už uskutečnily ve Špindlerově Mlýně, Strážném a v Peci pod Sněžkou, další se konají 19. ledna v Janských Lázních a v Černém Dole.

Se zajímavou nabídkou přichází nejvýše položený český hotel v Krkonoších. Poslední lednový víkend se tam ponese v polární atmosféře, za asistence expedičníků Václava Sůry a Pavla Blažka.

V sobotu 30. ledna dopoledne si účastníci vyzkouší polárnický trojboj, odpoledne rodiče vyrazí na sněžnicích a potáhnou své děti na saních při „cestě na severní pól“. Večerní program vyplní na Luční boudě dva zmínění hosté, kteří pohovoří též o chystané výpravě na Bajkal.