V pátek zahájily zimní sezonu další lyžařské areály. Dosud bylo možné lyžovat pouze na částech sjezdovek ve Špindlerově Mlýně a v Mladých Bukách, po sněžení minulých dní začal provoz také na Horních Mísečkách či na Černé hoře, dnes začne lyžařská sezona v Peci pod Sněžkou či v Deštném v Orlických horách.

Níže položená střediska, hlavně na Vysočině, chtějí zahájit až příští víkend. Čekají na ochlazení, aby mohla svahy zasněžovat umělým sněhem.

V pátek se poprvé rozjela lanovka a vleky na Černé hoře v Janských Lázních na Trutnovsku. „Napadl další sníh. V provozu jsou sjezdovka Černohorská a tři vleky. Na víkend předpokládáme, že spustíme i sjezdovku pod kabinou a spustíme lanovku Protěž,” řekl jednatel areálu Petr Hynek.

Na svazích Černé hory leží 30 až 60 centimetrů sněhu, otevřená je i sáňkařská cesta z vrcholu Černé hory. Na sobotní zahájení se připravují i vlekaři v Peci pod Sněžkou.

Horská služba v Krkonoších zatím nedoporučuje kvůli špatné viditelnosti, dohlednost je totiž pouhých 100 metrů, hřebenové túry.