Naprostá většina areálů stále jezdí, mimo provoz jsou zatím jen Petříkovice u Trutnova, Kněžický vrch ve Vrchlabí a Homole v Poniklé. Arrakis u Žacléře sice ve všední stál také, o víkendu se ale vlek rozjede. Podmínky tu jsou stále příznivé. Denně v provozu je i druhý areál v Prkenném Dole, Bret.

Na počátku týdne, po 77 dnech nepřetržitého provozu, zastavili vleky také v Radvanicích. „Sněhu je dost, takže tenhle víkend ještě pojedeme. Naposled. V sobotu a v neděli vždy od 9 do 13 hodin,“ potvrdil Miroslav Mádr.

V Mladých Bukách se o víkendu vedle čtyř vleků opět rozjede i lanovka na Pekelský vrch, kolem půl metru mají na svahu také v Černém Dole, na Portáškách ve Velké Úpě, ve Strážném i v Benecku.

Podmínky v největších střediscích Krkonoš se za poslední týden nijak výrazně nezměnily. Na některých místech připadlo až 10 centimetrů a sněhu je tu stále dost. Ve vyšších polohách Černé a Lysé hory, na Horních Mísečkách, v Malé Úpě i Peci je ho až přes metr.

Na hřebenech je podle Horské služby 2. stupeň lavinového nebezpečí. To znamená převážně bezpečné podmínky pro túry až na některé nebezpečné strmé svahy. Například v Obřím dole, v údolí Bílého Labe či v Labském dole.

Lyžařský servis ke dni 20.3.2009