Ačkoliv je na horách stále dostatek sněhu, hlavní lyžařská sezona je u konce. Vlekaři v Orlických horách ji ukončí tuto neděli 14. března. Od pondělí se tak lyžaři a snowboardisté mohou těšit na nižší ceny jízdenek, kterých si užijí nejméně do Velikonoc.

Lyžuje se levněji, provoz se nemění
Díky bohaté sněhové nadílce nemusejí provozovatelé skicenter nijak omezovat pravidelný provoz. Sjezdovky jsou stále upravené, návštěvníci se na nich však od pondělí svezou o poznání levněji. „Ve všední dny pojedeme za posezonní ceny. Celodenní karta bude stát dvě stě deset korun. O víkendech budou ceny vedlejší sezony. Takto vydržíme až do Velikonoc. Noční lyžování bude také v provozu až do odvolání,“ vyjádřil se k plánovaným změnám provozovatel skiareálu v Deštném v Orlických horách František Prouza.

Levnější svezení na vleku zavádějí i v Říčkách v Orlických horách. „Od pondělí jdeme s denní permanentkou na tři sta padesát korun. Ostatní ceny budou podle vedlejší sezony,“ informoval za lyřařské centrum v Říčkách Petr Kánský. Dále naznačil, že ceny jízdenek by postupně mohly být ještě nižší.
Milovníci zimních sportů ušetří i v Olešnici v Orlických horách. Kromě zlevňování se musejí návštěvníci připravit i na konec nočního lyžování, poslední sjezd za svitu měsíce se uskuteční právě dnes. „U všech jízdenek snížíme ceny o dvacet procent. Kromě nočního lyžování budeme mít od pondělí normální provoz až do ukončení,“ konstatoval vlekař z olešnického areálu Čihalka Petr Plodek.