Na stejné cenové úrovni zůstává středisko Černá hora v Janských Lázních. Za nejprodávanější jednodenní permanentku zaplatí dospělý lyžař v hlavní sezoně (od Vánoc do března) 590 korun. „Ceny zůstaly naprosto nezměněny. My se řídíme filozofií, že zvýšení ceny jízdného by mělo být spojeno buď s nějakou zásadní změnou nabídky v areálu, anebo pokud se skokovým způsobem zvednou vstupní ceny energií. V tuto chvíli nevidíme pro zdražování důvod,“ řekl šéf janskolázeňskžých sjezdovek Petr Hynek.

Ke zlevnění permanentek letos jako jeden z mála sáhnul špindlerovský Skiareál. Jednodenní skipas v hlavní sezoně vyjde na 700 korun, což je o 50 méně než loni. „V průměru jdeme s cenami dolů o sedm procent,“ uvedl nedávno ředitel Skiareálu Jiří Beran.

Vše při starém zůstává v rokytnickém lyžařském středisku Horní Domky. „Ceny jednodenních a vícedenních jízdenek zůstavají stejné. Došlo pouze ke změně v časových jízdenkách. Byly vypuštěny tzv. štaflové jízdenky (od 11, 12 a13 hodin) a byly nahrazeny tříhodinovou a čtyřhodinovou jízdenkou,“ sdělila Renata Žalská, mluvčí Spartaku Rokytnice, který zdejší areál provozuje. Jednodenní skipas pro dospělého zde stojí 590 korun. Pro stejnou částku musejí do peněženky sáhnout také lyžaři v Harrachově.

Menší výdělky?

Rovných 600 korun, tedy o desetikorunu více než loni, zaplatí návštěvníci sjezdovek v Peci pod Sněžkou. „Ke zdražení víceméně nedošlo, jsou jen jiné tarify. Nově máme tarify pro rodiny s dětmi, prodáváme také čtrnáctidenní skipasy za 4500, kde to potom vychází kolem 300 korun na den,“ informoval ředitel společnosti Ski Pec František Vambera. Podle jeho slov do budoucna vlekaře čekají poněkud „hubenější“ léta. „Výdělky budou menší než v minulosti,“ odhaduje Vambera.

Permanentky pro dospělé podraží ve Skiparku Černý Důl. Jednodenní skipas bude v hlavní sezoně stát 550 korun (vloni 490). Rodinné a dětské jízdné ale naopak zlevní. (top)