Například čtyřhvězdičkový hotel Sklář v krkonošském středisku Harrachov byl o uplynulém víkendu z 80 procent obsazen. To v listopadu vůbec není obvyklé a zájem je také o další víkendy, řekl dnes ČTK ředitel Petr Nešpůrek. Dodal, že na závěr roku jsou ještě v hotelu volná místa, obsazen je zhruba ze 70 procent.

Také společnost Czech Inn Hotels, která v Harrachově provozuje hotely Karolina, Bellevue a Harrachov Inn zaznamenala v posledních dnech rostoucí zájem o víkendové pobyty a také o ubytování v závěru roku. Ještě na začátku listopadu měl hotel na období mezi Vánoci a Silvestrem zhruba třetinu kapacit volnou. "Po loňském zklamání klienti vyčkávali, jaká bude zima, v posledních dnech ale díky počasí objednávek rychle přibývá a hotely se plní," řekl jednatel společnosti Jaroslav Svoboda.

Po loňské zimě, která na sníh příliš bohatá nebyla, chtějí milovníci lyžování předčasné sněhové nadílky řádně využít. "Zájem je teď především o víkendové pobyty, lidé si chtějí sněhu užít, když loňská zima byla tak špatná," řekla Eva Zbrojová z cestovní agentury Harrachtour, která obsazuje kolem 1000 lůžek v západních Krkonoších a Jizerských horách. Podobně se vyjádřil i Lubor Lacina z Informačního centra v Bedřichově. Na závěr roku ale podle obou ještě v horských střediscích zbývají volná místa.

V Jizerských horách a Krkonoších leží kolem půl metru sněhu. Většina středisek už o minulém víkendu zahájila provoz, další chtějí spustit vleky v pátek či v sobotu. Všichni využívají chladného počasí k umělému zasněžování a jsou přesvědčeni o tom, že sníh už v horách vydrží až do jara. Velmi dobré podmínky nabízejí hory i vyznavačům běžek, pro které jsou upraveny kilometry tratí.