Ski areál v Čenkovicích je na nadcházející sezonu již plně připraven. Milek Dvořák z tamního střediska problížil pro Deník současnou situaci: „Běžecké tratě jsou kvalitně upraveny, na sjezdovkách leží kolem pětadvaceti centimetrů vesměs technického sněhu. Včera ráno se teplota pohybovala okolo nuly a v provozu byl pouze jeden vlek, dnes pojedou všechny tři vleky, tedy celé středisko. Noční lyžování máme nachystáno na pátek a sobotu od 17.30 do 21 hodin. Nějakou speciální akci na Vánoce zatím nechystáme, ale areál samozřejmě pojede naplno.“

Kvalitní podmínky pro lyžování panují i na Dolní Moravě. Podle informací tamní Horské služby je na sjezdovkách přibližně čtyřicet centimetrů technického sněhu, v provozu jsou čtyři vleky a samozřejmostí je večerní lyžování, které začíná ode dneška. Teplota se pohybuje okolo nuly, podmínky pro lyžování jsou tím pádem ideální.

Patnácticentimetrová sněhová pokrývka leží v dlouhoňovickém areálu, jehož provoz začal včera ve tři hodiny. Centrum je v provozu denně od 15 do 20 hodin, o víkendu od 9 do 18 hodin. Sjezdovka je osvětlena a vybavena umělým zasněžováním, k dipozici mají návštěvníci také dětský vlek.
O deset centimetrů víc leží na sjezdovkách v Českých Petrovicích, kde už provoz také začal. Areál disponuje třemi lyžařskými vleky s celkovou přepravní kapacitou 1900 osob za hodinu. Délka sjezdových tratí přesahuje dva kilometry.

Po loňské nepříliš vydařené sezoně doufají v druhou o poznání úspěšnější ve Ski areálu Peklák v České Třebové, který odstartoval druhý rok provozu včera v pět hodin odpoledne.

Poslední přípravy na spuštění nové sezony finišují v Přívratě, kde probíhá intenzivní zasněžování a zahájení lyžování je otázkou času.