"Máme od 40 centimetrů do jednoho metru technického sněhu, vše jsme pečlivě připravili a podmínky pro lyžaře jsou velmi dobré,“ potvrdil provozovatel Miroslav Mádr.

V provozu jsou od 9 do 16.30, ve středu, v pátek a v sobotu je ještě od 17 do 20 hodin večerní lyžování. Od včerejšího dne jede i vlek v Petříkovicích u Trutnova. Zatím pouze jeden, druhý zprovozní do Vánoc. Každý den je tu možné jezdit od 9 do 21 hodin. I přes problémy s inverzí chtějí o víkendu částečně zprovoznit vlek v Prkenném Dole u Žacléře. „Snažíme se, ale počasí nám nepřeje. Dole je –10, o sto metrů výš už jen –1. A na horní stanici je nad nulou a zasněžovat se tam vůbec nedá,“ vysvětlil Tomáš Ticháček ze společnosti Arrakis.I ve velkých horských střediscích se některé vleky dnes rozjedou v sezóně poprvé. Například menší vleky Krakonoš, Horal a Slovan ve Špindlerově Mlýně. Jen Davidovky pojedou až od 26. prosince, když dorazí návštěvníci, kteří míří slavit Silvestra do chalup v Sedmidolí.

Od včerejška se poprvé rozjela lanovka na Labské. Pro většinu lyžařských areálů včera skončilo zlevněné jízdné. Nejdražší permanentku má teď největší špindlerovský areál. Stojí 750 korun. Tři skiareály v Krkonoších nabídnou na Štědrý den lyžování zdarma. Až do 13 hodin mohou v pondělí této příležitosti využít lyžaři na vlecích, a lanovkách, které provozuje Skipec v Peci pod Sněžkou. Druhým dárcem je společnost Markid. V Černém Dole a Dolním Dvoře umožní jízdy zdarma od 12.30 do 14 hodin.