Přijde ochlazení o víkendu?

Miroslav Baier, provozovatel lyžařského areálu v Českých Petrovicích, zatím zastavení provozu vylučuje, i když přiznává, že obleva v tomto týdnu patrná je. Technického sněhu ovšem zatím mají na sjezdovkách dost, takže se o nadcházejícím víkendu s jistotou pojede. „Obleva přišla, včera to bylo asi nejhorší, ale vyhlídkově by se měla situace zlepšovat,“ uklidňuje fandy sjezdového lyžování v Petrovicích Baier a pokračuje: „Nás to zatím tolik nepostihlo, protože technického sněhu máme stále dost a podmínky jsou dobré. Řekl bych, že na sjezdovkách je od pětadvaceti do šedesáti centimetrů. Mimo ně máme dvoumetrové hromady sněhu, které jako rezervu můžeme použít. Takže bychom měli bez problémů oteplení přečkat.“

Do třiceti centimetrů sněhu leží v přívratském areálu, kde byla obleva nejvíce patrná v úterý. Ale také tam předpokládají, že v dalších dnech provoz neomezí. I když nějaký ten stupínek na teploměru méně by přece jenom přivítali. „Sníh je mokřejší, ale normálně se lyžuje. Technický sníh ovšem snese více a tento víkend určitě vydržíme,“ říkají provozovatelé v Přívratu.

Sousední „skíčko“, českotřebovský Peklák, nabízí podle slov vedoucího divize sport společnosti Ekobi Zdeňka Řeháka dobré podmínky i přes nepřízeň počasí. Českotřebovští mají navíc smělé plány, rádi by lyžovali na Pekláku až do konce února. „Kvalita je vysoká, v úterý jsem se byl svézt a opravdu je tam dobré lyžování,“ pochvaluje si kvalitu sjezdovky Zdeněk Řehák.

JAN POKORNÝ