První lyžaři si užívali svahů v největších lyžařských centrech Orlickoústecka – Čenkovicích a Dolní Moravě. Návštěva byla hodnocena jako střední, svým způsobem odpovídala i poměrně silným mrazům, které o víkendu panovaly a možná některé lyžaře odradily.

Čenkovice hlásily včera po poledni třináct stupňů pod nulou, podobné teploty byly zaznamenány i pod Králickým Sněžníkem. „Máme zatím poměrně klidný víkend, v Čenkovicích je v provozu celý jižní svah. Řešili jsme už i první úrazy,“ uvedl včera náčelník Horské služby Orlických hor Josef Šifra.

V Dolní Moravě byl v provozu zatím jeden vlek do půli svahu „Kamila A“, dále se zasněžovalo a na svátky by už měl být spuštěn velký vlek Poma. V obou uvedených střediscích čekají hlavní nápor lyžařů až po Štědrém dnu. Věří také, že i přes předpovídané oteplení se lyžovat bude.

Lyžovalo se ovšem také v menších areálech. Poměrně slušný zájem lyžařů zaznamenali na českotřebovském Pekláku, ale také v Přívratu, Dlouhoňovicích nebo Českých Petrovicích (i Petrovičtí ovšem v neděli žehrali na silný mráz). Díky zasněžování provozovatelé věří, že nabídnou lyžařům slušné podmínky i v příštích dnech. (pok)