Tento víkend přitom jezdil jen jeden vlek na Severáku a jeden v Rejdicích. Rolby už upravily také asi 50 kilometrů jizerské běžecké magistrály. Sdělili to provozovatelé středisek.

V Benecku leží zhruba 60 centimetrů sněhu a stále sněží. "Nepamatuji, že by tak brzy bylo tolik sněhu a že by měl tak dlouho vydržet," řekl dnes ČTK starosta Benecka Jaroslav Mejsnar. V areálu se začalo uměle zasněžovat, na víkend tam spustí lanovku a zřejmě ještě jeden menší vlek. Lyžovat se začne také v Rokytnici, v provozu bude sedačková lanovka na Horní Domky a 300 metrů dětský vlek Kaprun.

Ve středu spustí lanovku Skiareál Rejdice, kde je asi 35 centimetrů sněhu a tři stupně pod nulou. Celé středisko upravily rolby a v pátek a v sobotu bude večerní lyžování. "Sněhu napadlo opravdu vydatně, a tak budeme pokračovat se stavbou snowparku," dodal majitel centra Martin Martínek. Na druhou polovinu týdne hlásí předpověď počasí další ochlazení, sněhové děla pak pojedou naplno.

SKI Bižu otevře tři vleky na Severáku. Uvažuje také o tom, že začne vozit lyžaře na modré sjezdovce na tanvaldském Špičáku. V Harrachově bude o víkendu upravená část běžeckých tratí. Lanovka tam ale zatím jezdit nezačne, prochází pravidelnou kontrolou.

Podle Heleny Čeřovské ze Snowhillu se začne o víkendu lyžovat i na Ještědu. Jezdit tam budou zatím jen vleky na Bucharce. Snowhill by rád otevřel celý areál, brání tomu ale stavební úpravy související s přípravami na mistrovství světa v klasickém lyžování. Stavbaři by potřebovali ještě alespoň měsíc pracovat, jinak nestihnou dokončit stavby potřebné pro závody Světového poháru plánované na únor. Dokončený není například tunel přes televizní cestu, který má vést pod sjezdovkou.

Na běžecké magistrále bylo plno už o víkendu. Rolba a skútr upravily stopy z Bedřichova na Novou Louka, Hřebínek na Jizerku. Na Jizerce je asi sedmikilometrové kolečko. Jet se dá i z Nové Louky na Kristiánov, k Josefodolské přehradě, na Hrabětice, Královku a do Bedřichova. Upravená je asi třetina magistrály, leží na ní kolem 30 centimetrů sněhu. Teploty jsou kolem dvou stupňů pod nulou.