Podle památkářů z Národního památkového ústavu v Josefově a také z Generálního ředitelství národního památkového ústavu je hradecký patnáctipodlažní hotel Černigov památka. Za ni ho doporučují prohlásit i Ministerstvu kultury, které o celé věci nyní rozhoduje.

Při příležitosti mezinárodního dne památek se ve čtvrtek 16. dubna od 18 hodin v Salonu Královéhradeckém  na Gočárově třídě uskuteční diskuze s architektkou Lenkou Zídkovou ohledně budoucnosti Černigova.

Svatbu a hokej zažijete v divadle

Hradec Králové - Únos nevěsty, hokejová hospoda či bouřka - to vše vás čeká v hořké komedii Zakázané uvolnění, kterou uvede Dobré divadlo už v pátek od sedmi hodin večer v Novohradeckém divadle.

Komedie scénáristy a režiséra Petra Kolečka vypráví o třech ženách a jednom velkém dni, který pro každou z nich bude znamenat zlom v jejich životě.

„Nevěsta čeká na vysvobození, ovšem ženichovu záchranu zkomplikuje nečekaná událost - vyhozené pojistky. Dívky mají ve svatební den plný shonu najednou čas rozebrat své dosavadní životy, problémy a vztahy, přičemž hlavním tématem rozjímání jsou jak jinak než muži," přibližuje mluvčí divadla Šárka Dočkalová. Hru v režii Jana Julínka zahraje Nezávislá divadelní scéna Sem-tam-fór. V hlavních rolích vystoupí Aneta Bačíková, Jana Venosová a Michaela Vrbová.

Sobota se na Střezině ponese ve znamení veselých barviček

Hradec Králové - Kreslit si, malovat a společně něco pěkného tvořit. To je náplň další z řady Barevných sobot, kterou 18. dubna od 9 hodin na budově Jih pořádá výtvarný obor Základní umělecké školy Střezina.

Doporučený věk všech malých umělců je podle pořadatelů akce 4 až 7 let, u rodičů je věk neomezen. Vítaný je pak úplně každý. Jediné, co s sebou příchozí mají přinést, je pořádná dávka dobré nálady a také poplatek čtyřicet korun, který padne na výtvarné potřeby.

„Rokáč" opět přivítá Davida Kollera

Hradec Králové - Když na loňském jubilejním dvacátém ročníku Rock for People vystoupila skupina Lucie se svým frontmanem Davidem Kollerem v čele, šlo právem o vrchol třídenního hudebního maratonu. Letos zamíří Koller na „Rokáč" znovu – tentokrát se svým sólovým projektem. „Pohled hudební minulosti Davida Kollera dává znát, že se můžeme těšit nejen na skvělou show, ale nezapomenutelný hudební zážitek z dílny pravého muzikanta," popisuje hudební lahůdku šéf Rock for People Michal Thomes.

Pořadatelé prozradili i některé další interprety z balíčku českých kapel. Fanoušci se můžou těšit na pardubickou Vypsanou fiXu, pankáče z Pipes and Pints, Sto zvířat i rozdováděné TiNG. Další čeští zpěváci, zpěvačky či skupiny by měli na programu hradeckého festivalu Rock for People, který se uskuteční 4. až 6. června, přibývat v následujících dnech.

Dobrá zpráva…pro milovníky krásných obrazů

Hradec Králové - Výstava obrazů a grafiky trojice výtvarníků Pojizeří Josefa Jíry, Jaroslava Klápštěho a Vladimíra Komárka je na programu už příští týden ve středu v hradecké Galerii Koruna v Rokitanského ulici číslo 169.

Slavnostní vernisáž začíná úderem 18. hodiny, obrazy a grafiky tu budou k vidění až do 13. června. Vybraná díla světové grafiky z předchozí výstavy této galerie zůstávají i nadále v prodeji, v případě zájmu je možné si je přijít prohlédnout.