Stavba májky obecně symbolizuje příchod jara a je základem jarních slavností. V případě Majálesu však akt vztyčení zahajuje majálesové studentské oslavy, které vyvrcholí 24. dubna tradičním koncertem Open Air.

Májku společně postaví kandidáti na Krále Majálesu se svými družinami. Ti májku přinesou, ozdobí věncem i stužkami a vztyčí tradiční metodou zkříženými dřevěnými bidly. Kandidáti na Krále Majálesu tu zároveň budou mít první příležitost představit se veřejnosti a prezentovat svůj program.

Vztyčení májky je gestem spolupráce studentů napříč univerzitami a středními školami. Jde o jasný a viditelný symbol toho, že studenti nejsou pasivní individualisté, ale fungují jako tým, který dokáže táhnout za jeden provaz.

Několikametrová zdobená májka na Masarykově náměstí se pak 24. dubna stane majákem, který svolá studenty na bujarý majálesový průvod. Právě odsud vyrazí směrem do Šimkových sadů, kde letošní Hradecký Majáles vyvrcholí.

Na třech hudebních scénách se představí nejen stálice Českého hudebního nebe, jako jsou Chinaski nebo Tomáš Klus, ale i neokoukané formace jako je Jelen, Pipes & Pints nebo Monikino Kino. Těšit se návštěvníci samozřejmě mohou i na vítězné skupiny ze studentské soutěže kapel.

Vstupenky na Majáles je možné v Hradci Králové aktuálně zakoupit v prodejně Kodak No. 200 v ulici V Kopečku nebo na tradičních místech v OC Futurum a Atrium.

Za zvýhodněnou cenu 350 korun se dají vstupenky zakoupit do 14. dubna, poté se cena zvýší na 450 korun. Na místě se letos vstupenky prodávat nebudou. Více informací na webu hradec.majales.cz.

Vyhrajte vstupenky zdarma
S Hradeckým deníkem můžete navštívit festival v Šimkových sadech 
v pátek 24. dubna zcela zdarma. Stačí odpověď na otázku a mít štěstí. Otázka zní: Přijede letos na Majáles skupina Mandrage? Odpovědi posílejte do pátečních 16 hodin na e-mail michaela.zumrova@denik.cz. Pokud nevyhrajete, nezoufejte. Sledujte stránky Deníku, soutěží bude více!