Letos tak bude akce sice o něco menší, ale o to sympatičtější. Ubude například efektů, atrakcí, sníží se počet pódií a zrušení se dočkaly i kritizované elektronické náramky. „Chceme, aby byl majáles především o zážitku s přáteli v dobré atmosféře a pohodě," naznačuje za pořadatele Mirek Beránek a dodává: "Víme, že tu nejlepší atmosféru měl majáles v místech, kde ho mají návštěvníci nejradši, proto jsme rádi, že se na tuto téměř posvátnou půdu můžeme vrátit. Věříme, že hradecký majáles tak má nejhezčí prostor v republice vůbec."

Ke škodám nedojde

„Útok" několika tisíc hudebních fanoušků na Šimkovi sady mají pořadatelé pojištěný: Tradiční prostor v parku bude výrazně rozšířen – v sadech bude vytvořena velká odpočinková zóna. Areál bude navíc pečlivě připraven tak, aby se předešlo všem škodám. „Zároveň bude pohodlnější přechod z prostoru u Aldisu do sadů. Ten byl v roce 2013, kdy se tu Majáles konal naposledy, v podvečerních hodinách neslabším místem festivalu," přiznávají pořadatelé.

Hrůza i Chinaski

Studentské oslavy startují 24. dubna. Areál Šimkových sadů se otevírá v pravé poledne a už o hodinu později nabídne hudební lahůdky na celkem třech pódiích. Mezi největší letošní hvězdy patří Chinaski, Tomáš Klus, kapela Mandrage, Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa, Wohnout nebo slovenské Inekafe. Velké ohlasy si majáles slibuje i od zpěváka Michala Hrůzy, který se na pódia vrátil v březnu po několik měsíců trvající pauze, kdy se vzpamatovával z těžkého úrazu hlavy. Tradičně bohatý bude i program doprovodných akcí. Během dubna proběhnou akce jako Hradec na bruslích, Florbalová bitva škol nebo Majáles pro nejmenší. Třetím rokem ožije i studentský projekt Hradec Králové – univerzitní město.