Na obrovských úspěch Královéhradeckého Majálesu budou navazovat příští týden i Pardubice

Pardubice tento rok poprvé připravují Majáles ve stejném stylu jak jej již znají Královéhradečtí studenti

Majálesový open air přilákal přes osm tisíc návštěvníků Majálesové oslavy v Hradci Králové skončily a v mnoha ohledech předčily loňskou majálesovou premiéru.Přes osm tisíc bavících se mladých lidí na majálesových koncertech pod širým nebem dokládá, že v Hradci Králové se Majáles podařilo obnovit v plné síle.

Studenti jen těžko nesli, když hlavní hvězda večera, kapela Kryštof, opustila pódium. Příští týden však majálesové oslavy ve východočeském kraji pokračují v Pardubících, kde si studenti mohou užít Majáles podruhé.

Tento rok se totiž i Pardubice nově zapojily do projektu Český Majáles, který sdružuje největší majálesy v zemi. Pardubický majáles tak získává zcela jinou podobu, kdy se moderní prvky pojí s těmi tradičními. Kromě krále Majálesu a velkého průvodu v maskách letos Pardubice na vlastní kůži zažijí open air festival se špičkovými kapelami, který ještě minulý rok záviděly Hradci Králové.

Hradečtí studenti tak vzhledem ke vzdálenosti sousedních Pardubic mohou ještě jednou vychutnat oblíbený Majáles. Sice budou oslavovat “cizího” krále, jímž se v současné době chtějí stát hned čtyři studenti, kapely však táhnou stejně silně.

Program nezůstává stejný, takže kromě oblíbené Vypsané Fixy a Letů mimo, které provázejí všechny České Majálesy, budou mít přiležitost naživo shlédnout do posledního detailu propracovaný koncert Tata Bojs, živelnou Gaia Mesiah, pohodovou Mňágu a Žďorp nebo taneční Skyline.

Pardubický Majáles začíná již příští týden a na jeho vyvrcholení se všichni mohou připravit v zahřívacím kole širšího programu, který vedle workshopů a a promítání filmů chystá další kopec dobrých kapel. 9. května v Tyršových sadech uvidíte mimo jiné chrudimskou kapelu Chocolate Jesus, v RC Ponorka zase Rybičky 48. Širší program bude probíhat dva dny před hlavním dnem Pardubického Majálesu (9. a 10. května) v Tyršových sadech a RC Ponorka.

Vstup na všechny akce širšího programu je zdarma.

Více informací o programu: www.majales.cz

VSTUPENKY na open air: I přes kvalitní hudební program je vstupné na open air za “studentský peníz”. V předprodeji stojí lístek pouze 99 Kč, na místě pak 150,-. Přeprodejní lístky je možné zakoupit v místech sítě Ticketportal, kde ovšem zaplatíte servisní poplatek 25 Kč. Pokud se této částce chcete vyhnout, musíte vyhledat hudebniny U Merkura, Ateliér M (výtvarné potřeby), Studentský klub Áčko nebo RC Ponorka, kde vás lístek přijde ani ne na stokorunu.

PROJEKT ČESKÝ MAJÁLES

Majáles slavili již naši praprarodiče, na většině míst však tradice jarních studentských oslav upadala. Pokud došlo z iniciativy studentů k jejímu obnovení, jednalo se většinou pouze o záležitost lokálního významu, leckdy pouze jednotlivých fakult nebo škol. Projekt Český Majáles na majálesovou tradici navazuje naopak v ohromném a zcela ojedinělém rozsahu. Projekt vznikl před čtyřmi lety z iniciativy studentské organizace StudentZone.

Každým dalším ročníkem se pod Český Majáles zapojují další města a jeho program je kvalitnější, organizátoři se snaží nabízet pro studenty stále více aktivit. Majáles znamená oslavu krás studentského života, ale také prezentaci studentských dovedností. Projekt Český Majáles tak obnovuje leckde již zapomenutou tradici majálesů a podněcuje studenty k aktivní činnosti, kreativitě a prezentaci svých výtvorů.

Český Majáles je oslavou studentů všech univerzit, středních škol a mnoha dalších, ze kterých „studentský“ duch ještě nevyprchal. Každý rok se do projektu zapojují další města, letos se na Český Majáles mohou těšit v deseti městech: Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice, Písek, Plzeň, Hradec Králové, Pardubice, Liberec a Olomouc. Pořadatelé předpokládají, že letos svým bohatým a kvalitním program osloví přes sto tisíc lidí.

Pořadatelé Majáles 2007