Květnové studentské slavnosti vyvrcholily včerejší party pod širým nebem, která do Šimkových sadů přilákala tisíce milovníků hudby a tance. Většina návštěvníků byla z řad studentů, ale našli se i tací, kteří neuměli ještě ani chodit. Nejmladšímu účastníkovi, Matěji Hostinskému, bylo totiž pouhých sedm měsíců. Program odstartovalo bubenické seskupení Tam Tam Orchestra, které ve spojení s mažoretkami taneční školy Krok přivedlo tradiční průvod masek do Šimkových sadů, kde už nadšeně postávaly hloučky nedočkavců.

 

Průvod masek lákal kolemjdoucí

„Letošní průvod se nám skutečně podařil. Přilákali jsme více lidí i masek než vloni, a to i díky bubenickému seskupení,“ sdělil Miroslav Beránek, místopředseda pořádajícího sdružení Student Zone. V průvodu se objevilo zhruba 30 masek, které byly nejen z řad majálesových nadšenců, ale také studentů slavících poslední zvonění.

„Společně s kamarády se této akce účastníme každý rok. Bereme ji jako studentskou tradici a navíc jsme příznivci recese,“ přiznal Martin Šrott, student pedagogické fakulty, který se převlékl za nepřehlédnutelnou kytku. Společnost mu dělali běžkař, robot a mimino v „nadživotní“ velikosti. Vstup na open air party přišel návštěvníky na 99 korun v předprodeji a 150 korun na místě. Špalír nedočkavců před vstupní branou byl dlouhý několik desítek metrů.

O úvodní tóny se postarala kapela Lety mimo, ale jeden z největších potlesků sklidilo Sto zvířat. Vrcholem oslav se stala korunovace krále a královny majálesu, kterými se staly Jan Kopeček, student biskupského gymnázia a Jana Marková z pedagogické fakulty. „Postihly nás i technické potíže a dokonce problém s dopravou toalet, ale naštěstí jsme to zažehnali,“ sdělil Beránek.

Největším lákadlem byly Mig 21, Vypsaná fixa, Wohnout a program uzavíral Kryštof, který nasměroval neutichající davy do klubů Sauna a Event, kde zábava pokračovala.