Město nechá zpracovat studii proveditelnosti k areálu zimního stadionu v Hradci Králové, na svém zasedání v tomto týdnu se na tom shodlo zastupitelstvo. Cílem studie, na kterou bude vyčleněno přes 2,4 milionu korun včetně DPH, je najít řešení, jak by mohla lokalita v okolí stadionu v budoucnu vypadat.

„Malá hala není v úplně ideálním stavu a je třeba rozhodnout, zda investovat do oprav, nebo řešit její komplexní rekonstrukci. Právě tato studie by nám to mohla pomoci zjistit,“ uvádí v tiskové zprávě náměstek pro oblast urbanismu a architektury Adam Záruba.

Největší hradecká sportovní hala začala sloužit sportovcům v roce 1991.
Oprava až na krov. Zájem o rekonstrukci hradecké haly Slavie má sedm firem

První urbanisticko-architektonická studie byla vypracována již v roce 2007. Od té doby se značně zhoršil především technický stav malé haly. Studie z roku 2007 obsahuje tři alternativní řešení.

První dvě počítají s odstraněním stávajícího křídla hotelu, kompletní rekonstrukcí a dostavbou malé haly a její úpravou tak, aby lépe plnila požadavky na využití. Zastaralý obvodový plášť byl měl být podle ní nahrazen technicky vyspělými konstrukcemi, které splňují požadavky na nižší energetickou náročnost provozu a vyšší nároky na vzhled s ohledem na bezprostřední návaznost na historické jádro. Třetí variantou je, že by stávající objekt hotelu zůstal zachován a bude rekonstruován. Přínosem řešení by bylo propojení obou hal a možnost přejít mezi nimi suchou nohou.

Hradecký magistrát se zavazuje mimo jiné k tomu, že bude otevřený všem zaměstnancům bez ohledu na jejich sexuální orientaci. Fotomontáž.
Hradec se jako druhé město v Česku zavázal k podpoře LGBT+ lidí na pracovišti

„Nová studie proveditelnosti prověří aktuálnost návrhu z roku 2007 a bude pozitivně reagovat na nejnovější trendy v oblasti udržitelné výstavby a energetické šetrnosti budov. Cílem je vyhodnotit další možnosti rozvoje areálu zimního stadionu s důrazem na architektonickou kvalitu a také vazby na okolí,“ doplňuje náměstek Záruba.

Město by podle Záruby také chtělo zpřístupnit nábřeží Orlice podél zimního stadionu pro veřejnost. Od Moravského mostu k Jiráskovým sadům se v současnosti lidé podél řeky nedostanou, areál zimního stadionu není průchozí.

Od mostu k lávce u Jiráskových sadů se Hradečáci areálem zimního stadionu zatím nedostanou:

Zdroj: Deník/Michaela Horynová

S využitím tiskové zprávy